Rejs wycieczkowy po jeziorze Gjende. Norwegia Zachodnia. Rejs wycieczkowy po jeziorze Gjende. Norwegia Zachodnia. Fot. Konrad Konieczny

Biura podróży

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jeśli nie mamy czasu bądź ochoty samodzielnie zaplanować naszego wyjazdu do Norwegii, warto skorzystać z oferty biur podróży. W ostatnim latach bardzo rozwinęła się oferta wyjazdów do Norwegii prezentowana przez nasze krajowe agencje. Pojawiły się na rynku także wyspecjalizowane biura, które zajmują się wyłącznie organizacją wyjazdów do Skandynawii.

Co polecają?

Biura podróży oferują zarówno krótkie, weekendowe wyjazdy w najpopularniejsze turystycznie miejsca, jak i dłuższe wycieczki objazdowe w różnych wariantach (cała Skandynawia z Przylądkiem Północnym, Lofoty i fiordy, objazd przez fiordy Norwegii). Biura starają się sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Te specjalizujące się w Skandynawii oferują nawet wędrówki po lodowcach, arktyczny surfing, wyprawy nurkowe i psimi zaprzęgami, rafting czy foto-safari.

Ceny

Ceny takich zorganizowanych wyjazdów zależne są od ich długości oraz ilości atrakcji. Jest to jednak wydatek rzędu 3000 - 5000 zł za tydzień pobytu. Biura organizujące tańsze wyjazdy za około 2500 zł. nie wliczają w cenę wszystkich kosztów, jak na przykład wyżywienia, które trzeba przygotowywać we własnym zakresie. Dodatkowe atrakcje, jak wejścia do muzeów trzeba wówczas opłacić samodzielnie na miejscu.

Wycieczki organizowane na miejscu

Jeśli nie chcemy skorzystać z pełnej oferty wyjazdu do Norwegii, możemy już na miejscu, skorzystać ze wsparcia lokalnych centrów informacji turystycznej. Zazwyczaj mają one zarówno oferty wycieczek w okoliczne atrakcje, jak i namiary na wyspecjalizowane agencje organizujące praktycznie wszelkie formy aktywnego wypoczynku.

Biura podróży wyspecjalizowane w Skandynawii

Poniżej przedstawiamy listę kilku biur podróży wyspecjalizowanych w organizacji wyjazdów do Norwegii.

Czytany 10307 razy

Artykuły powiązane

 • Norwegia za 1000 zł

  Czy wyprawa do Norwegii możliwa jest za 1000 złotych? Oczywiście, że tak! Poniżej przedstawiamy jak zaplanować atrakcyjny i tani wyjazd do Stavanger.

 • Ceny w Norwegii

  Jak to jest w rzeczywistości z cenami w Norwegii i czy wyjazd musi zrujnować nasz budżet?

 • Dokąd jechać?

  Osiołkowi w żłoby dano... Jadąc do Norwegii nie da się zobaczyć wszystkiego i trzeba dokonać  wyborów. Atrakcji jest tyle, że aż się kręci w głowie.

 • Zakupy w Norwegii

  Zakupy pamiątek to duża przyjemność, szczególnie jeśli robimy niespodziankę bliskim. Uśmiechnięty troll czy norweski seter będą nam przypominały wyjazd.

 • Norwegia z dzieckiem

  Coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie z dziećmi. Czy Norwegia jest krajem przyjaznym dla rodzin z maluchami? Z pewnością tak!

 • Tanie podróżowanie po Norwegii

  Mimo, że Norwegia jest stosunkowo droga, to podróżowanie po niej wcale takie nie musi być. Ceny wprawdzie odstraszają, ale są sposoby by je „oswoić”.

Skomentuj