Nad jeziorem Langvatnet wznosi się szczyt Dalsnibba, żelazny punkt na mapie każdego turysty odwiedzającego te okolice. To jedyny szczyt górski w Norwegii, na który prowadzi regularna droga. Można na niego dotrzeć jadąc drogą Nibbvegen spod schroniska Djupvasshytta. Ten niezwykły symbol turystyczny został otworzony w 1939 roku. Planując swoją wycieczkę warto pamiętać, że trasa ta jest płatna oraz zazwyczaj jest otwarta od maja do października. Zapierający dech w piersiach widok z wysokości 1500 metrów n.p.m. wart jest jednak każdych pieniędzy.
Ze szczytu droga wiedzie w dół potężnej doliny aż do miasteczka Geiranger, liczącego raptem 300 mieszkańców. Latem liczba ludności wzrasta tu jednak kilkukrotnie. Powodem tego jest spektakularny fiord Geiranger nazywany klejnotem w koronie fiordów Norwegii. Zapierający dech w piersiach bajkowy krajobraz, majestatyczne szczyty gór, piękne wodospady De syv søstrene (Siedem Sióstr), Friaren (Zalotnik) i Brudesløret (Ślubny Welon) to miejsce, które po prostu trzeba odwiedzić. Nie bez powodu Geirangerfjord, ze swoim charakterystycznym kształtem w literę S został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Na zwiedzanie Geiranger i okolic warto zaplanować nieco więcej czasu. Do wyboru jest wycieczka promem po Geriangerfjordzie, podejście do wodospadu „od tyłu” (Storseterfossen) czy piesza wspinaczka do opuszczonego gospodarstwa Skageflå wiszącego 250 metrów nad wodami fiordu. Małe dzieci wiązano tu kiedyś do palika by bawiąc się nie spadały ze skał. Fani aktywnego spędzania czasu mogą w Geiranger wypożyczyć rowery, kajaki lub łodzie, a wędkarze znajdą ofertę rejsów z łowieniem z łódki.
Panoramę Geirangerfjordu najlepiej oglądać z leżącego nad doliną punktu widokowego Flydalsjuvet, lub ze szczytu Drogi Orłów prowadzącej w stronę Åndalsnes. Dla amatorów fotografii tutejsze okolice to prawdziwa skarbnica tematów.
Z Geiranger w stronę Åndalsnes trasa wiedzie zakosami Drogi Orłów wspinając się na wysokość ok. 600 metrów. Dalej w dół doliny Eidsdalen mija tunel (dla rowerzystów objazd starym fragmentem drogi), mija piękne jezioro Eidsvatnet doprowadzając do przeprawy promowej przez Nordfjord. Po drugiej stronie fiordu w Valldal mijając pola truskawek, prowadzi do kolejnej atrakcji turystycznej, wodospadu Gudbrandsjuvet. Warto zatrzymać się na pobliskim parkingu i z wysokości pomostów zawieszonych nad skałami zajrzeć wgłąb huczącego przełomu rzeki.
Zwieńczeniem trasy jest Trollstigen (Droga Trolli, czy właściwie Drabina Trolli) – świadectwo niebywałych umiejętności budowniczych, którzy za pomocą najprostszych narzędzi zbudowali w latach 30. XX wieku słynną "drabiną". Rocznie odwiedza ją ponad 700 tysięcy turystów. Otoczona przez monumentalne szczyty górskie Kongen (Król), Dronningen (Królowa) i Bispen (Biskup) - trasa wiedzie 11 ostrymi zakrętami. Jej częścią jest Trollveggen, czyli najwyższa pionowa skalna ściana w Europie: skała wznosi się na wysokość 1800 metrów od dna doliny, w tym 1000 metrów pionowego odcinka razem z 50 metrowym występem. Uznawana jest za jedną z najtrudniejszych ścian wspinaczkowych na świecie i tylko najlepsi wspinacze mogą podjąć się tego wyzwania. Warto tu wspomnieć, że wśród pierwszych jej zdobywców była ekipa z Polski.
Na koniec podróży warto podjechać do położonego nad fiordem Åndalsnes, gdzie swój bieg kończy linia kolejowa Raumabanen biegnąca wzdłuż malowniczej doliny Romsdalen.